You are currently viewing MES – LIETUVOS RYTE! ZARASUOSE RAPSŲ SĖKLOS VIRSTA LIETUVIŠKU AUKSU

MES – LIETUVOS RYTE! ZARASUOSE RAPSŲ SĖKLOS VIRSTA LIETUVIŠKU AUKSU

Apie mus rašo Lietuvos Rytas! Esame įkūrę vienintelę rapsų aliejaus gamyklą Lietuvoje, kuri gali pasiūlyti Lietuvoje užaugintą ir pagamintą rapsų aliejų didiesiems prekybos tinklams – nuo pat lauko iki stalo. Iki šiol, didžiųjų prekybos tinklų lentynose, nebuvo jokio rapsų aliejaus, kurio kilmės šalis būtų Lietuva. Kviečiame paskaityti Lietuvos Ryto internetinėje svetainėje publikuotą straipsnį ir susipažinti!

Šiemet gamyklą Zarasuose atidariusi įmonė „EKKO LT“ pradėjo spausti ekologišką rapsų aliejų. Jauna įmonė turi aiškią verslo viziją: 100% ekologiški produktai, kurių gamyba yra tvari bei draugiška aplinkai. Užmezgę bendradarbiavimą su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ ekologiško rapsų aliejaus gamintojai netruko įsitikinti, kad šalies rinka yra atvira aukštos kokybės, tvariai sukurtiems maisto produktams.

„Mūsų iš Lietuvos laukuose užaugintų rapsų šaltai spaudžiamas aliejus niekuo nenusileidžia aukščiausios kokybės alyvuogių aliejui, o kai kuriomis savybėmis net ir pranoksta. Esame sutelkę dėmesį į 100% ekologiško produkto gamybą, nedarant jokios žalos aplinkai. Laikomės griežčiausių aliejaus gamybos standartų ir naudojame pažangiausias šalto spaudimo technologijas, kurios leidžia išlaikyti visas naudingąsias rapsų aliejaus savybes, mikroelementus ir vitaminus“, – pasakoja bendrovės „EKKO LT“ verslo vystymo vadovas Karolis Trimonis ir džiaugiasi matydamas lietuvišką „EKKO“ ir „Raudondvario“ rapsų aliejų „Maxima“ parduotuvių lentynose.

Daugiau apie ekologiško rapsų aliejaus gamybą Zarasuose žiūrėkite reportaže.

Įsipareigojimas Zarasų kraštui ir „nulinė“ atliekų politika

K. Trimonis pažymi, kad naudoja tik vietinę žaliavą – itin aukštos kokybės rapsų sėklas, kurios yra tvariai auginamos nuolatos prižiūrimuose ekologiniuose Lietuvos žemės ūkiuose. Taip pat įmonė „EKKO LT“ laikosi vadinamosios „nulinių“ atliekų politikos, o tai reiškia, kad nė viena iš pirminių žaliavų nėra iššvaistoma ar išmetama.

 „Mūsų gamykla veikia nepaprasto grožio natūralios gamtos apsuptame Zarasų mieste, o tai mums kartu yra ir įsipareigojimas kaip įmanoma daugiau prisidėti prie jos išsaugojimo. Ekologiškai užaugintas ir šaltai spaustas rapsų sėklas perdirbame į keturis aukščiausios kokybės vartojimui paruoštus produktus: nerafinuotą rapsų aliejų, išspaudas, miltus ir baltyminius miltelius. Mūsų pasirinktas gamybos procesas užtikrina, kad tai būtų daroma be jokios žalos gamtai“, – aiškina K. Trimonis.

Strateginį „EKKO LT“ įsipareigojimą ekologiškumui įrodo ir gautas ekologiško maisto gamybos „EkoAgros” pažymėjimas.

Išskirtinė vertė sveikai žmogaus mitybai

Zarasuose spaudžiamas aliejus yra oficialiai sertifikuotas – 100% ekologiškas, itin švarios sudėties natūralus produktas. Iš aukščiausios kokybės ekologiškai užaugintų rapsų sėklų išspaustas aliejus tinka tiek visavalgiams, tiek vegetarų ir veganų mitybai.

„Ko gero, butelį aliejaus rasime kiekvienoje virtuvėje. Dažna šeima jį vartoja kasdien, tad gali gauti didelę naudą, jeigu pasirenka aukštos kokybės produktą. Mūsų ekologiškas šalto spaudimo rapsų aliejus puikiai tinka įvairių karštų ir šaltų patiekalų ruošimui: kepimui, sriubų ir salotų gardinimui bei kitų patiekalų gaminimui iki 190 laipsnių temperatūroje“, – sako bendrovės „EKKO LT“ verslo vystymo vadovas K.Trimonis.

Jis pažymi, kad šalto spaudimo gamybos procesas užtikrina sėkloje esančių naudingųjų medžiagų išlaikymą. Ekologiškame šalto spaudimo rapsų aliejuje gausu žmogaus organizmui naudingųjų Omega-3, Omega-6 bei Omega-9 riebalų rūgščių. Be to, šis aliejus yra natūralus vitaminų E ir K šaltinis.

Partnerystė su „Maxima“ leido atrasti laisvą nišą

Didžioji dalis įmonės „EKKO LT“ produkcijos yra eksportuojama į užsienio rinkas, tačiau, pasak  K.Trimonio, itin džiugina, kad ekologiškas iš lietuviškų žaliavų Lietuvoje pagamintas kokybiškas produktas vis daugiau atrandamas ir Lietuvos pirkėjų.

Įmonės „EKKO LT“ verslo vystymo vadovas K. Trimonis sako, kad partnerystė su lietuvišku prekybos tinklu „Maxima“ leido sklandžiai užimti laisvą nišą ir pristatyti išskirtinį rapsų aliejų pirkėjams visoje šalyje. „Bendradarbiaudami su „Maxima“ jaučiame tvirtą palaikymą ir matome partnerio pastangas klientams siūlyti sveikesnius, ekologiškus, sveikatai naudingus produktus. Kryptingai plečiamas asortimentas skatina vartotojų sąmoningumą ir dėmesį savo sveikatai, o mums atveria naujų galimybių“, – konstatuoja K. Trimonis.  

„Visuomet esame atviri naujoms partnerystėms ir palaikome jaunus ir augančius Lietuvos verslus, jų iniciatyvas ir idėjas – dalijamės sukaupta patirtimi ir įžvalgomis. Mūsų klientai vis daugiau dėmesio skiria ekologiškiems produktams, todėl džiaugiamės, kad „Maxima“ parduotuvių lentynose yra unikalūs Lietuvoje pagaminti produktai“, – pabrėžė lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Straipsnio šaltinis: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2021/10/28/news/zarasuose-rapsu-seklos-virsta-lietuvisku-auksu-21223357